CW Unmounted Laser Bar

Deskrizzjoni tal-Prodott
CW Unmounted Laser Bar huwa laser semikonduttur, li l-prinċipju tax-xogħol tiegħu huwa bbażat fuq it-transizzjoni ta 'l-elettroni u l-effett ta' amplifikazzjoni tad-dawl ta 'materjali semikondutturi. Meta l-kurrent jgħaddi mill-materjal semikonduttur, l-elettroni jaqbżu minn livell baxx ta 'enerġija għal livell għoli ta' enerġija, u mbagħad jirrilaxxaw l-enerġija u jarmu fotoni permezz ta 'rikombinazzjoni tar-radjazzjoni. Dawn il-fotoni huma kontinwament amplifikati fil-kavità reżonanti, u finalment jiffurmaw output tal-lejżer.
Il-laser bar huwa ppakkjat bl-użu ta' teknoloġija ta' sinterizzazzjoni tal-istann tal-landa tad-deheb-żewġ naħat-. L-istruttura tal-pakkett tinkludi sink tas-sħana WCu, istann Au80Sn20, bar tal-laser semikonduttur, u saff ieħor ta 'istann Au80Sn20. Matul il-proċess tal-ippakkjar, il-laser bar huwa sinterizzat f'forn tubu taħt protezzjoni tan-nitroġenu, u t-temperatura hija kkontrollata f'680-720 grad biex tevita li l-komponenti jossidaw f'temperaturi għoljin. Il-punt tat-tidwib tal-liga tad-deheb-landa huwa sensittiv għall-gravità speċifika tal-komponent tad-deheb. Il-gravità speċifika xierqa tal-komponent tad-deheb tista 'tiżgura l-istabbiltà tal-istann u l-kwalità tal-iwweldjar.
Speċifikazzjoni:
Nru tal-oġġett: LC940SE12
| Ottiċi | Tip |
| Wavelength Ċentrali | 940nm |
| Qawwa tal-Ħruġ | 12W |
| Modalità tax-Xogħol | CW |
| Modulazzjoni tal-Enerġija | 100% |
| Faxxa tal-Banda Spettrali (FWHM) | 4nm |
| Wisa' tal-Emittent | 95μm |
| Żift Emettitur | 400μm |
| Tul tal-kavità | 4000μm |
| Ħxuna tal-kavità | 125μm |
| Diverġenza tal-Assi Mgħaġġla (FWHM) | 29Deg |
| Diverġenza tal-Assi Bil-mod (FWHM) | 9Deg |
| Effiċjenza tal-inklinazzjoni | 1W/A |
| Elettriku | |
| Kurrent Operattiv Iop | 13A |
| Limitu Kurrenti Ith | 0.7A |
| Vultaġġ Operattiv Vop | 1.7V |
| Effiċjenza tal-Konverżjoni | 58% |
| Termali | |
| Temperatura Operattiva | 25 grad |
| Koeffiċjent tat-Temperatura tal-Wavelength | 0.34nm/ grad |
Kurva LIV

It-tags Popolari: cw mhux immuntat laser bar fornituri, manifatturi Ċina, fabbrika, bl-ingrossa, magħmula fiċ-Ċina










